Tohum, yenilenme ve sürdürebilirlik.

AlboxSEED, dünya üzerindeki kaynaklarımızın son derece hızlı tüketildiği ve ürün kaynaklarının artık yetmediği bir süreçte doğdu. Yenilenmeyi ve sürdürebilirliği her daim ön planda tutarken bu hassasiyetimizi ECOSYSTEM kolleksiyonumuz ile daha da güçlendirdik. Ürünlerimiz PEFC ile elde edilmiş, E1 normlarına sahip materyallerden oluşuyor. Albox’da her gün daha da iyi olmak için elimizden geleni yapıyor ve geliştiriyoruz. Bu, müşterilerimize yaşamlarına ve yaşam alanlarına mükemmel şekilde uyum sağlayan mutfaklar üretmeye devam etmenin tek yolu. Bunun gerçekleşmesini sağlamak için, usta zanaatkarlarımız, uzun yıllara dayanan deneyimlerden ve son teknolojilerden yararlanmanın yanı sıra olağanüstü kalite yönetimi ve uzmanlıklarından da yararlanırlar. Aynı zamanda, bugünün standardını belirlemek için yarının en yenilikçi isteklerini ve ihtiyaçlarını defalarca araştırıyoruz. Bu hem teknolojimiz hem de çevremiz için geçerlidir. Bu nedenle, PEFC onaylı sürdürülebilir kaynak kullanımına kesintisiz bağlıyız, bu da sadece müşterilerimizin taleplerini değil aynı zamanda kendi taleplerimizi de karşılamamızı sağlıyor.

ÇEVRE VE ÜRETİM

Albox mümkün olan her yerde, üretimden kalan tüm ahşap atıkları enerjiye dönüştürmek üzere kullanır. Büyük miktarda ahşap atıktan kaçınır ve hammadde ahşabını en iyi şekilde kullanır. Sürdürülebilir orman yönetiminden elde edilen ahşap ve ahşap esaslı malzemeler kullanır. PEFC sertifikalı her yıl bağımsız kuruluşlar tarafından incelenen üreticilerden ürün temin eder. ECOSYSTEM AlboxSEED Ekosistemi bize doğadan aldığımız her ürünü en doğru şekilde ve en az atıkla kullanmayı vaat ediyor.

SeedBOX modülü ile kendi sebzelerimizi yetiştirebiliyoruz. Mutfağımızda, kendi yetiştirdiğimiz, Nane, Fesleğen, Domates, Salatalık, Biber gibi ürünleri hem taze hem de ihtiyacımız kadar ürünleri en az atıkla yetiştirmiş oluyoruz. Bu ürünlerin gelişimini desteklemek için led tabanlı ultra viole ışıklar kullanıyoruz. Sulama sistemi standart olarak manuel sulama ile sağlanabiliyor. Opsiyon olarak otomatik sulama sistemi bu sisteme entegre edilebiliyor.

CleanBOX modülü hazırlık ya da atık aşamasında lavabo da yıkadığımız artıkları çöp öğütücüsünden geçirerek doğa ya en az atığı bırakmamızı sağlar. Yine aynı şekilde atık aşamasında cam, plastik ya da evsel atıkları ayrıştırdığımız kutular ile doğaya kullandıklarımızı geri kazandırır.

PetBOX modülü evimizdeki küçük dostlarımız için hazırlanmış yaşam alanıdır. Yatak ve yemek ihtiyaçlarını görebilecekleri mini bir dizayn ünitesinden oluşmaktadır.

ServoBOX sistemi mutfağımızı tamamen kulpsuz kullanmaya ve tüm kapaklarımızı dokunma yöntemiyle açabilmemize olanak sağlamaktadır. Opsiyonel olarak tüm sistemleri manuel ve kulp sistemle de kullanılabilmektedir.

Mutfağımızdan Kareler

Sürdürülebilir tüm bileşenleri inceleyerek, çevresel, kültürel ve sosyal etkileşimleri takip eden, yenilikçi ve doğa dostu bir marka olarak yola çıktık. Sürdürülebilir, entegre, esnek, akıllı bir mutfakla yaşam alanlarınıza ve yaşamlarınıza dokunmaya devam ediyoruz. İç Mimar Ahmet YALÇIN tarafından tasarlanan mutfağımızın lansmanını 4 Haziran 2022 Günü İstanbul – Fişekhanede gerçekleştirdik.

Lansmandan Kareler