Albox Mutfak serbest ticaret anlaşmasının yapıldığı İngiltere’de iki mağaza açmak için çalışmalara başladı, firma ABD’de de iki mağaza açacak.

Albox Mutfak’ın temelleri girişimci Ali Sağlam tarafından 1976’da Trabzon’da atılmış. Bugün şirketin yönetim kurulu başkanlığını Olgun Sağlam yürütüyor.

Yılda 8 bin adet kapı, 4 bin adet mutfak ve banyo dolabı üretiyor. Para’da yer alan habere göre, pandemi döneminde adeta iş patlaması yaşamışlar. Eve kapananlar, konfor alanlarının kalitesini artırmak için ev yenilemeye yönelmiş. Özellikle yazlık bölgelerdeki iş hacimleri misliyle artmış. Bozcaada, Fethiye ve Bodrum gibi yazlık bölgelerde iş patlaması olmuş. 2019’a göre ev yenilemedeki talep üç kat artmış. Şirket 2020’yi 50 milyon TL ciro ile kapatmış. 2021 için 75 milyon TL ciro hedefi koymuş. İş patlaması sadece Türkiye ile sınırlı değilmiş. Firma, Fransa, İngiltere, Nijerya, ABD, Romanya, Kazakistan ve Kıbrıs’a ihracat yapıyor.

Albox Mutfak ABD ve İngiltere ikişer mağaza açacak!

Franchise yoluyla bayilikler vererek büyümek istiyorlar. Yurt dışında mağaza açma planları da var. Serbest ticaret anlaşmasının yapıldığı İngiltere’de iki mağaza açmak için çalışmalara başlanmış. Ardından iki mağaza da ABD’de açılacakmış. Yurt dışında mağaza açılır da Türkiye’de açılmaz mı? Bu yıl Ankara, Gaziantep, Antalya,  İzmir  olmak üzere yine franchise olmak üzere dört mağaza açacaklarmış. Şirket şu anda Göztepe’de bir mağaza ve iki fabrika ile faaliyet gösteriyor. Yeni dönemde franchising vererek yurt içi ve dışında mağazalaşma atağı yapacakmış.

https://emlakkulisi.com/albox-mutfak-abd-ve-ingiltere-ikiser-magaza-acacak/666147